Vulvoplasti


Vulvoplasti Nedir?

Dış dudak estetiği için yapılan cerrahi müdahaledir.

Neden Yapılır?

Genital bölgede doğuştan olan veya sonradan oluşan şekil ve hacim bozulukları ve değişimlerinin düzeltilmesi için yapılır.

Bu Bozukluklar Bir Sağlık Problemi Midir?

Hayır bir sağlık sorunu değildir. Fakat estetik kaygı yaratır ve kadının cinsel yaşantısını, özgüvenini etkiler.Bu nedenle dile getirilemeyen psikolojik sıkıntılar ve çekincelere neden olabilir.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Söz konusu işlem ilk olarak anestezi ile başlar. Operasyon çok büyük derecede değişimler içermiyorsa, lokal anestezi ile birlikte rahatlatıcı ilaçlar yeterlidir.

Operasyonun İçeriği

Bu ameliyat, çok iri, dolgun olan ve şiş olarak kötü görüntü veren dış dudakların küçültülüp düzleştirilmesi ya da tam tersine küçük ve hacmini kaybetmiş labioların yağ tarnsferi ve çeşitli enjeksiyonlarla hacimlendirilip şekil kazandırılmasıdır.

Kimlere Vulvoplasti Ameliyatı Yapılabilir?

Bu operasyon orta yaş dönemine yaklaşan yaşlardan itibaren, anestezi almasında sakınca bulunmayan tüm kadınlarda yapılabilir.

Dış Dudak Estetiği Kalıcı Bir Çözüm Müdür?

Vücudumuzun her yerinde olduğu gibi bu bölgede de deri aktif ve yaşayan bir organizmadır. Zamanla yaş alma ve deforme olma etkisiyle ve yapılan enjeksiyonların, yağ transferlerinin vücut tarafından emilmesiyle işlemin etkisi zamanla geçer. Uzun bir kalıcılık sağlansa da bu işlem tamamen kalıcı değildir.

Ameliyatın Riskleri Var Mıdır?

Bu operasyondaki riskler cerrahi operasyon riskleri ile paraleldir. Kanama, ödem, enfeksiyon, geç iyileşme gibi riskler vardır. Bunun dışındaki riskler klinik ve cerrah seçiminin yanlış yapılması ile ilgili olabilir. Görüntünün fazla küçük ya da büyük yapılması, steril çalışılmaması vs.

Operasyondan Sonra Doğum Yapılabilir Mi?

Elbette. Bu işlem iç dudaklar ile ilgili bir işlem olmadığı için normal doğum dahil, doğumlar yapılabilir.

Ameliyat Öncesi

İşlem yapılacak olan bölgenin temizlenmiş olması ve operasyona hazır hale gelmesi gerekir.

Ameliyat Sonrası

Bu süreç önemlidir. Çünkü operasyon hassas bir alana yapılır. Bu nedenle şişlik,ödem, kızarıklık gibi geçici yan etkiler gözlenir. Bu yan etkilerin kolay koybolması için operasyon geçiren bölgeye haricen soğuk uygulaması, merhemler kullanılması gerekir. En önemlisi de enfeksiyon gibi olumsuzlukları engellemek için bölgenin hijyenine herzamankinden çok özen gösterilmelidir.

İyileşme Süreci

Dış dudak estetiği ameliyatından sonra, 1 ay boyunca ağır sporlar yapılmamalı ve cinsel ilişkiye girilmemelidir. İlk haftalarda şişlik, renk değişimi gibi yan etkiler iyileşir ve görünüm düzelmeye başlar daha sonraki gönemlerde ise tamamen iyileşme gözlenir ve görünüm tamamen yeni ve düzgün halini gösterir.

Bu uygulama hakkında detaylı bilgi, fiyatlar ve randevu için bize ulaşınız :
0 (533) 345 67 66 - 0 (232) 486 66 78 - info@atasevenklinik.com

DOKTORUNUZA SORUN

BİZ SİZİ ARAYALIM