Dermapen


Fraksiyonel Mikroiğneleme Sistemi

Dermapen (Fraksiyonel Mikroiğneleme Sistemi ) Nasıl Etki Eder?

  • Cilt altına inen iğneler sayesinde cilt altında yeni kollajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak yaşlanma karşıtı(anti-aging) etki sağlar.
  • Cilt üzerine açılan onbinlerce mikrokanal sayesinde cilt terapisi için kullanılacak ürünlerin nüfuz etme olasılığı anlamlı derecede artırılır. (yaklaşık 200 kat geçirgenlik artışı sağlanması gibi)

Dermapen Hangi Cilt Sorunlarının Tedavisinde Kullanılır?

  • Cilt sarkıklıkları ve kırışıklıkları
  • Cilt çatlakları
  • Akne skarları ve yara izi tedavileri
  • Ciltte geniş gözenekler olması
  • Ciltte lekelenmelerin olması
  • Saç dökülmesi

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Dermapen, uygulama yapılacak olan bölgenin anatomisine ve sorunun şiddetine göre iğne derinliği ayarlanır. (0.5,1,1.5,2.0,2.5mm)

Cilt yüzeyine işlemden 30 dakika kadar öncesinde anestezik etkili krem uygulanabilir. Cilt güzelce temizlenir ve dermapen cilt üzerinde gezdirilmeye başlanır. Binlerce mikrokanal açılır.

Uygulama sonrasında noktasal kanamalar tamamen beklenen bir olaydır. Uygulanacak kozmetik ürün (PRP, kök hücre serumları veya diğer ajanlar) tatbik edilir ve üzeri kapatılarak beklenir.

Fraksiyonel Mikroiğneleme Sisteminin Yan Etkileri Nelerdir?

Dermapen işlemi sonrası yanma ve gerilme hissedilebilir. Bu çok normal bir durumdur ve 1-2 saat içerisinde azalmaya başlayacaktır. Ertesi gün bazen kabuklanmalar ve pullanmalar olabilir, üst ölü deri dökülmeye başlar.

Dermapen Fraksiyonel Lazerler Kadar Etkili Bir Yöntem Midir?

Kesinlikle evet. Ancak iki uygulamanın da farklı durumlarda kullanılması gerekebilir, yani lazer kullanımının gerektiği her durumda dermapen(mikroiğneleme) sistemi kullanılamayabilir.

Dermapen Uygulaması Çok Pahalı Mıdır?

Cilt yenileme tedavilerinde kullanılan diğer sistemlere göre (IPL, LAZER, PEELING, DERMABRAZYON vs.) dermapen sistemi çok daha ekonomik bir yöntemdir.

Bu uygulama hakkında detaylı bilgi, fiyatlar ve randevu için bize ulaşınız :
0 (533) 345 67 66 - 0 (232) 486 66 78 - info@atasevenklinik.com

DOKTORUNUZA SORUN

BİZ SİZİ ARAYALIM